Get Adobe Flash player

Kronika

Czeszewo, dn. 30.08.2019 r.

OGŁOSZENIE

           Inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Bogumiła Sokołowskiego  w Czeszewie odbędzie się 2 września 2019 r. według następującego porządku:

a) godz.8:00- msza...

Czeszewo, dn. 30.08.2019 r.

OGŁOSZENIE

           Inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Bogumiła Sokołowskiego  w Czeszewie odbędzie się 2 września 2019 r. według następującego porządku:

a) godz.8:00- msza...

 Społeczność Szkoły im. Jana Bogumiła Sokołowskiego w Czeszewie tłumnie zebrała się w sali gimnastycznej. Zgromadzonych powitała Nikola Popis. Poczet sztandarowy uczniów klas ósmych przekazał sztandar uczniom klasy siódmej. Potem obejrzeliśmy wesołą część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy szóstej, po której głos zabrała pani Aldona...

Rano odbył się apel. Pani dyrektor Dorota Schejn złożyła nam życzenia z okazji Dnia Dziecka. W pewnym momencie w sali gimnastycznej pojawił się dziwnie ubrany mężczyzna z ogrmnym workiem na plecach. Po chwili pani dyrektor otrzymała list, który głośno odczytała. Okazało się, że w Czeszewie czeka na nas skarb. Musimy,jednak, rozwiązać kilka zagadek, by do niego trafić....

Pierwszy egzamin ósmoklasisty w nowej formule został przeprowadzony w naszej szkole w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019r....

To już trzecia wizyta grupy rekonstrukcyjnej z Lublina w naszej szkole. Zaprezentowali uczniom rózne rodzaje broni i umundurowania z okresu powstań narodowych. Opowiedzieli o trudach walki i ratowaniu życia na polu bitwy. Chętni uczniowie mogli sami użyć broni i przymierzyć żołnierskie stroje. Wszyscy byli żywo zainteresowani prezentacją i z uwagą słuchali prelegenta, sprawdzając przy...

Do naszej szkoły przywieziono z Urzędu Gminy Miłosław dwa ogromnych rozmiarów, styropianowe jaja. Uczniowie pod opieką pani Doroty Kłygo ozdobili je i tak powstały kolorowe pisanki, które ozdobią plac przed kościołem w centrum naszej wsi. Podobna akcja została również przeprowadzona w innych miejscowościach naszej gminy. Do Wielkanocy pozostało już niewiele czasu.

Koło języka angielskiego zapoznało na z tradycją obchodzenia Dnia świętego Patryka. W tym dniu królował kolor zielony. Na stoisku podczas przerw uczniowie z kółka serwowali nam zielone słodkie przysmaki. Uczestniczyliśmy również w quizie wiedzy na temat świętego.

Dnia 24 lutego (niedziela) uczniowie naszej szkoły wspólnie z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli  w corocznej akcji sadzenia lasu. W tym roku areał leśny powiększony został o nowe nasadzenia  drzewek dębu na Bagatelce tuż przy torach kolejowych.  Spora grupka uczniów angażowała się wspólnie z rodzicami. Prace trwały od 800 do 13...

Dwudziestego lutego 2019 r. w naszej szkole pojawili się ciekawi goście. Z środkowego Kaukazu, znad Morza Czarnego, z Gruzji przejechał do nas zespół Aneti. Dziewczyny zaprezentowały folklor gruziński. Śpiewały i z niezwykłą gracją  tańczyły. Później zostaliśmy zaproszeni na występ zespołu do świetlicy wiejskiej w Czeszewie , który odbędzie się w piatek. To r...

Logowanie

Kalendarz

S M T W T F S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin
Imieniny obchodzą:
Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz